20-712 Lublin, ul. Parysa 70, tel. (81) 526 91 30, (81) 526 91 52
PL EN RU

drzwi przeciwpożarowe stalowe płytowe jedno i dwuskrzydłowe w wymiarach niestandardowych

Stalowe drzwi przeciwpożarowe EI30 / EI60

z płaską przylgą to solidna konstrukcja o wysokich parametrach technicznych z doskonałym systemem osadzania w każdym z powszechnie stosowanych materiałów budowlanych i w różnych warunkach montażowych. Skrzydło o grubości 64 mm z trójstronną lub czterostronną płaską przylgą, wykonane z blachy stalowej o grubości od 0,75 do 1,0 mm, ocynkowanej i standardowo zagruntowanej elektrostatycznie na kolor biały, wypełnione odnioodpornym panelem sandwiczowym klejonym obustronnie do blach poszycia skrzydła na całej płaszczyźnie. Skrzydła drzwi przeciwpożarowych produkowane są w wymiarach nietypowych o maksymalnej szerokości 1250 mm i wysokości 2500 mm. Ościeżnice wykowywane są z blachy stalowej o grubości od 1,5 do 2,0 mm z profilowanym trójstronnym rowkiem wpustowym pod uszczelkę EPDM. Dostępne profile ościeżnic to kątowe, obejmujące lub blokowe zapewniające łatwy, solidny i estetyczny montaż w ścianach betonowych, murowanych i lekkich ściankach G-K. W standardowym wyposażeniu drzwi ppoż znajdują się dwa lub trzy trzyczęściowe zawiasy DomoGenius LHE, w tym zawias sprężynowy umożliwiający samoczynne zamykanie drzwi i zawiasy konstrukcyjne z płynną regulacją położenia skrzydła ± 4 mm

płaska przylga skrzydła drzwi ppoż. z uszczelką, zamek BMH1000 z klamką U-form na szyldzie krótkim z wkładką patentową Металлическая  двухстворчатая противопожарная дверь. Автоматическая защелка пассивной створки. skrzydło drzwi przeciwpożarowych 64 mm z uszczelką pęczniejącą

Standardowe okucia stalowych drzwi przeciwpożarowych: zamek wg DIN 18250 przygotowany pod montaż wkładki patentowej, klamka wg DIN 18255 z tworzywa sztucznego z rdzeniem stalowym, na szyldzie, w kolorze czarnym. Przeciwpożarowe drzwi dwuskrzydłowe posiadają regulator kolejności zamykania SR 390 oraz zatrzask automatyczny skrzydła biernego. Konstrukcja drzwi umożliwia bogate wyposażenie ponadstandardowe znajdujące zastosowanie w najbardziej wymagających projektach: w wyposażeniu opcjonalnym m.in. zamki ewakuacyjne i okucia paniczne, kontrola dostępu, uszczelnienia progowe, przeszklenia w różnych wymiarach i formach, automatyka otwierania i zamykania, samozamykacze hydrauliczne. Powierzchnia drzwi jest standardowo gruntowana elektrostatycznie w kolorze białym i jasnopopielatym może być ostatecznie lakierowana proszkowo wg palety RAL.

 

automatyczna dymoszczelna uszczelka opadająca drzwi ppoż.

Drzwi w wersji dymoszczelnej

wyposażone są w automatyczną uszczelkę opadającą ukrytą w dolnej krawędzi skrzydła.

  zawias sprężynowy samozamykający stalowych drzwi ppoż.
   

Stalowe drzwi przeciwpożarowe EI30 / EI60 z płaską przylgą są produktem systematycznie stosowanym do zamknięcia otworów o nietypowych wymiarach w ścianach oddzieleń przeciwpożarowych wymagających doboru nieszablonowych ościeżnic. Drzwi odznaczają się bardzo korzystnym stosunkiem ceny do wytrzymałości umożliwiającej użytkowanie w ciężkich warunkach odpowiadających trzeciej i czwartej klasie wymagań. Takie warunki eksploatacji - spora ilość cykli otwarć i zamknięć oraz ryzyko nieostrożnego i niewłaściwego użytkowania - wymagają zastosowania solidnych drzwi przeciwpożarowych o grubej 64 mm płycie drzwiowej i wytrzymałym zawiasowaniu.

Właściwości fizyczne płytowych stalowych drzwi przeciwpożarowych: Klasa odporności ogniowej EI²30 lub EI²60 zgodnie z PN-EN 13501-2:2008
Klasa samozamykalności C5 zgodnie z PN-EN 14600:2005 dla drzwi wyposażonych w samozamykacz z siłownikiem hydraulicznym
Izolacyjnośc akustyczna zgodnie z PN-EN ISO 20140-3:1999/A1:2007 :
Rw = 37dB dla drzwi jednoskrzydłowych w wersji z progiem wraz z czterostronną uszczelką w progu i ościeżnicy lub w wersji bezprogowej z trójstronną uszczelką w ościeżnicy i automatyczną uszczelką opadającą w dolnej krawędzi skrzydła drzwi.
Rw = 35dB dla drzwi dwuskrzydłowych w wersji z progiem wraz z czterostronną uszczelką w progu i ościeżnicy lub w wersji bezprogowej z trójstronną uszczelką w ościeżnicy i automatyczną uszczelką opadającą w dolnych krawędziach skrzydeł drzwi.
Możliwość wykonania drzwi w klasie dymoszczelności Sm zgodnie z PN-EN 13501-2:2008 pod warunkiem zastosowania uszczelki progowej.
Wytrzymałość mechaniczna zgodnie z PN-EN 1192:2001:
Klasa -4- dla drzwi o poszyciu skrzydeł z blachy stalowej o grubości 1,00 mm
Klasa -3- dla drzwi o poszyciu skrzydeł z blachy stalowej o grubości 0,75 mm

Zastosowanie stalowych drzwi przeciwpożarowych w rozmiarach nietypowych:
Do montażu i eksploatacji w miejscach o wysokich częstotliwościach i niskiej kulturze użytkowania. Używane do wydzielenia ppoż. klatek schodowych w wielokondygnacyjnych budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Ze względu na możliwości wykonania wymiarów nietypowych skrzydeł i dopasowania profili ościeżnic drzwi stosowane w budynkach przemysłowych, w strefach technicznych budynków mieszkalnych, biurowych i centrach handlowo- usługowych.


Wróć do listy
Opinie o produkcie (
wszystkich: 4 )

(Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać opinie o produkcie)

drzwi stalowe - zastosowanie

drzwi wejściowe do mieszkań


drzwi zewnętrzne do domów


drzwi zewnętrzne do wielorodzinnych budynków mieszkalnych


drzwi do obiektów służby zdrowia


drzwi do serwerowni


drzwi do stacji TRAFO


drzwi do pomieszczeń technicznych


drzwi do magazynów broni


drzwi do kancelarii

 
 
Projekt i wykonanie - WEBBIT