Fasady z aluminium to szeroka paleta rozwiązań systemowych na bazie profili aluminiowych o różnorodnych funkcjach, przekrojach, wyglądzie zewnętrznym oraz właściwościach technicznych. Bogata oferta systemów fasadowych pozwala na realizację różnorodnych konstrukcji ścian osłonowych z aluminium. W oparciu o powszechnie stosowane systemy fasadowe realizowane są nawet bardzo śmiałe, nietypowe i awangardowe projekty architektoniczne. Szkło i aluminium to materiały będące wyznacznikiem nowoczesnej architektury, dające szerokie możliwości tworzenia stylistyki obiektów budowlanych – stąd wysokie oczekiwania projektantów i inwestorów, które w dużej części zaspokajane są ofertą wszechstronnych i sprawdzonych systemów aluminiowych fasad o budowie słupowo-ryglowej. Aluminiowe systemy fasadowe wykonane w technologii słupowo-ryglowej cechują się prostym i logicznym sposobem fabrykacji i montażu, nowoczesnym i eleganckim designem, oraz doskonałymi właściwościami użytkowymi i trwałością.
oparte na precyzyjnie zaprojektowanych systemach samonośnych w technologii słupowo-ryglowej składają się z pionowych profili w postaci słupów i poziomych profili w postaci rygli połączonych ze sobą w formę kratownicy. Współczesne aluminiowe systemy fasadowe charakteryzują się zharmonizowanymi profilami, doskonale zaprojektowanymi węzłami połączeń słup- rygiel, oraz połączeniami kątowymi pozwalającymi na budowanie ścian osłonowych o nieregularnych kształtach. Dlatego właśnie systemy fasadowe dają teoretycznie nieograniczone możliwości ich stosowania w nawet najbardziej skomplikowanych realizacjach. Bardzo ważną cechą konstrukcji fasadowych z aluminium jest możliwość stosowania wielkopowierzchniowych przeszkleń, które doświetlają obiekty naturalnym światłem przenikającym przez szkło, a przy tym tworzą optyczny efekt powiększenia pomieszczeń i ich połączenia z zewnętrzną przestrzenią widoczną z budynku. Konstrukcje fasadowe z aluminium przez kilka ostatnich dekad charakterystyczne dla budownictwa kubaturowego w postaci obiektów użyteczności publicznej, budynków biurowych, komercyjnych i hotelowych są obecnie doceniane i stosowane również przez indywidualnych inwestorów w budownictwie mieszkaniowym. Fasadami z profili aluminiowych zabudowywane są klatki schodowe w budynkach wielorodzinnych, szyby wind osobowych i witryny lokali usługowych w częściach parterowych.
Fasady półstrukturalne z aluminium to połączenie doskonałych właściwości wizualnych ze znakomitymi parametrami użytkowymi. Systemy fasadowe półstrukturalne, które jeszcze kilkanaście lat temu były innowacją otwierającą kolejne możliwości projektowania elewacji nowoczesnych obiektów, szybko stały się powszechnie stosowanym sposobem kreowania eleganckich i prestiżowych powłok budynków. To właśnie dzięki swoim efektom wizualnym w połączeniu z odpornością na oddziaływanie warunków atmosferycznych, izolacyjnością termiczną i akustyczną, półstrukturalne systemy ścian osłonowych w ciągu ostatnich kilkunastu lat stały się ważnymi elementami w projektowaniu i budowie najbardziej śmiałych i nowoczesnych obiektów.
przeznaczone są do konstruowania nowoczesnych lekkich ścian osłonowych z aluminium, których zewnętrzna strona jest płaską, zlicowaną powierzchnią, bez widocznych profili aluminiowych. W odróżnieniu od tradycyjnych systemów fasadowych rola profili aluminiowych ograniczona jest do konstrukcji nośnej; od strony zewnętrznej dominującym elementem są tafle szkła, zaś kształtowniki aluminiowe w postaci słupów i rygli widoczne są jedynie od strony wewnętrznej budynku. Optyczne wrażenie jednolitej tafli szkła na całej zewnętrznej powierzchni ściany osłonowej z aluminium uzyskiwane jest poprzez zastąpienie tradycyjnej aluminiowej listwy dociskowej stalowymi ceownikami wklejanymi punktowo w przestrzeń miedzyszybową wypełnień. Szczelina pomiędzy formatkami szkła wypełniona jest uszczelką piankową i warstwą silikonu odpornego na promieniowanie UV. Tak pomyślane systemy fasadowe pozwalają na pierwszoplanowe wyeksponowanie tafli szklanych, które nadają ścianom osłonowym z aluminium zamierzone przez projektantów efekty wizualne.
Fasady półstrukturalne stosowane są w prestiżowych realizacjach obiektów biurowych, hotelowych i komercyjnych.