z płaską przylgą to solidna konstrukcja o wysokich parametrach technicznych z doskonałym systemem osadzania w każdym z powszechnie stosowanych materiałów budowlanych i w różnych warunkach montażowych. Skrzydło o grubości 64 mm z trójstronną lub czterostronną płaską przylgą, wykonane z blachy stalowej o grubości od 0,75 do 1,0 mm, ocynkowanej i standardowo zagruntowanej elektrostatycznie na kolor biały, wypełnione odnioodpornym panelem sandwiczowym klejonym obustronnie do blach poszycia skrzydła na całej płaszczyźnie. Skrzydła drzwi przeciwpożarowych produkowane są w wymiarach nietypowych o maksymalnej szerokości 1250 mm i wysokości 2500 mm. Ościeżnice wykowywane są z blachy stalowej o grubości od 1,5 do 2,0 mm z profilowanym trójstronnym rowkiem wpustowym pod uszczelkę EPDM. Dostępne profile ościeżnic to kątowe, obejmujące lub blokowe zapewniające łatwy, solidny i estetyczny montaż w ścianach betonowych, murowanych i lekkich ściankach G-K. W standardowym wyposażeniu drzwi ppoż znajdują się dwa lub trzy trzyczęściowe zawiasy DomoGenius LHE, w tym zawias sprężynowy umożliwiający samoczynne zamykanie drzwi i zawiasy konstrukcyjne z płynną regulacją położenia skrzydła ± 4 mm
Standardowe okucia stalowych drzwi przeciwpożarowych: zamek wg DIN 18250 przygotowany pod montaż wkładki patentowej, klamka wg DIN 18255 z tworzywa sztucznego z rdzeniem stalowym, na szyldzie, w kolorze czarnym. Przeciwpożarowe drzwi dwuskrzydłowe posiadają regulator kolejności zamykania SR 390 oraz zatrzask automatyczny skrzydła biernego. Konstrukcja drzwi umożliwia bogate wyposażenie ponadstandardowe znajdujące zastosowanie w najbardziej wymagających projektach: w wyposażeniu opcjonalnym m.in. zamki ewakuacyjne i okucia paniczne, kontrola dostępu, uszczelnienia progowe, przeszklenia w różnych wymiarach i formach, automatyka otwierania i zamykania, samozamykacze hydrauliczne. Powierzchnia drzwi jest standardowo gruntowana elektrostatycznie w kolorze białym i jasnopopielatym może być ostatecznie lakierowana proszkowo wg palety RAL.
wyposażone są w automatyczną uszczelkę opadającą ukrytą w dolnej krawędzi skrzydła.
Stalowe drzwi przeciwpożarowe EI30 / EI60 z płaską przylgą są produktem systematycznie stosowanym do zamknięcia otworów o nietypowych wymiarach w ścianach oddzieleń przeciwpożarowych wymagających doboru nieszablonowych ościeżnic. Drzwi odznaczają się bardzo korzystnym stosunkiem ceny do wytrzymałości umożliwiającej użytkowanie w ciężkich warunkach odpowiadających trzeciej i czwartej klasie wymagań. Takie warunki eksploatacji - spora ilość cykli otwarć i zamknięć oraz ryzyko nieostrożnego i niewłaściwego użytkowania - wymagają zastosowania solidnych drzwi przeciwpożarowych o grubej 64 mm płycie drzwiowej i wytrzymałym zawiasowaniu.
Właściwości fizyczne płytowych stalowych drzwi przeciwpożarowych: Klasa odporności ogniowej EI²30 lub EI²60 zgodnie z PN-EN 13501-2:2008
Klasa samozamykalności C5 zgodnie z PN-EN 14600:2005 dla drzwi wyposażonych w samozamykacz z siłownikiem hydraulicznym
Izolacyjnośc akustyczna zgodnie z PN-EN ISO 20140-3:1999/A1:2007 :
Rw = 37dB dla drzwi jednoskrzydłowych w wersji z progiem wraz z czterostronną uszczelką w progu i ościeżnicy lub w wersji bezprogowej z trójstronną uszczelką w ościeżnicy i automatyczną uszczelką opadającą w dolnej krawędzi skrzydła drzwi.
Rw = 35dB dla drzwi dwuskrzydłowych w wersji z progiem wraz z czterostronną uszczelką w progu i ościeżnicy lub w wersji bezprogowej z trójstronną uszczelką w ościeżnicy i automatyczną uszczelką opadającą w dolnych krawędziach skrzydeł drzwi.
Możliwość wykonania drzwi w klasie dymoszczelności Sm zgodnie z PN-EN 13501-2:2008 pod warunkiem zastosowania uszczelki progowej.
Wytrzymałość mechaniczna zgodnie z PN-EN 1192:2001:
Klasa -4- dla drzwi o poszyciu skrzydeł z blachy stalowej o grubości 1,00 mm
Klasa -3- dla drzwi o poszyciu skrzydeł z blachy stalowej o grubości 0,75 mm
Zastosowanie stalowych drzwi przeciwpożarowych w rozmiarach nietypowych:
Do montażu i eksploatacji w miejscach o wysokich częstotliwościach i niskiej kulturze użytkowania. Używane do wydzielenia ppoż. klatek schodowych w wielokondygnacyjnych budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Ze względu na możliwości wykonania wymiarów nietypowych skrzydeł i dopasowania profili ościeżnic drzwi stosowane w budynkach przemysłowych, w strefach technicznych budynków mieszkalnych, biurowych i centrach handlowo- usługowych.
drzwi zewnętrzne do wielorodzinnych budynków mieszkalnych
drzwi do obiektów służby zdrowia
drzwi do pomieszczeń technicznych
drzwi do magazynów broni
drzwi do kancelarii