Drzwi do stacji TRAFO produkowane są w oparciu o technologię drzwi profilowych lub płytowych. Dobór odpowiedniej technologii uzależniony jest od projektu danej trafostacji oraz wytycznych zakładów energetycznych zawierających podstawowe wymagania techniczne dla drzwi montowanych w pomieszczeniach stacji transformatorowej. Wytyczne poszczególnych zakładów energetycznych standaryzują rozwiązania techniczne stosowane przy projektowaniu, budowie i modernizacji podlegających im obiektów elektroenergetycznych, stawiając bardzo często dodatkowe wymagania w zakresie wykonania i wyposażenia drzwi. Drzwi płytowe przeznaczone do zewnętrznych zamknięć stacji elektroenergetycznych są architektonicznie dopasowane do formy i kolorystyki elewacji zewnętrznej budynku poprzez odpowiedni dobór okuć i wykończenie poszycia skrzydła drzwi i ościeżnicy. Poszycie skrzydeł drzwiowych i ościeżnic może być laminowane, lakierowane proszkowo wg palety RAL lub wykonane ze stali nierdzewnej.
Stosowane w stacjach elektroenergetycznych drzwi profilowe zapewniają maksymalne wykorzystanie powierzchni do osadzenia żaluzji wentylacyjnych, natomiast stalowe drzwi płytowe gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa oraz szerokie możliwości wyposażenia spełniającego wymagania firm energetycznych. Ze względu na wymogi wentylacji odprowadzającej ciepło z komór trafo i zapobiegającej skraplaniu się pary wodnej na urządzeniach elektrycznych skrzydła drzwi wyposażanie są kratki wentylacyjne lub żaluzje o określonej czynnej powierzchni wentylacyjnej; dobór odpowiednich modułów kratek wentylacyjnych w drzwiach zapewnia właściwy poziom infiltracji powietrza do pomieszczeń stacji TRAFO. Planując rozmieszczenie kratek wentylacyjnych na skrzydle drzwiowym należy pamietać, że minimalny fryz skrzydła drzwi stalowych płytowych wynosi 200 mm, zaś minimalny cokół skrzydła to 300 mm, żaluzje wentylacyjne powinny zapewniać odpowiedni poziom ochrony IP. Na zamówienie wykonywane są żaluzje o odpowiednim układzie lameli, który wraz z dodatkową siatką uniemożliwia penetrację i utrudnia przedostawanie się elementów obcych do wnętrza trafostacji.
Drzwi wyposażone są w ościeżnice narożne z gniazdami uziemiajacymi połączonymi ze skrzydłami przewodem LGY, możliwe jest zamówienie drzwi z ościeżnicami blokowymi lub obejmującymi.
W wyposażeniu drzwi do TRAFO przewidziane jest zastosowanie zamków ewakuacyjnych z okuciami umożliwiajacymi otwarcie drzwi od wewnątrz w sytuacji zagrożenia.
wykonywane są w wersji bez odporności ogniowej oraz jako przeciwpożarowe w klasie EI30 lub EI60, stosowane są również drzwi dźwiękoszczelne w celu zmiejszenia poziomu hałasu emitowanego przez trafostację. Projekty budynków stacji TRAFO często przewidują zastosowanie drzwi o odpowiedniej izolacyjności termicznej dla ograniczenia nagrzewania się urządzeń elektrycznych podczas upalnych dni.
Drzwi dla energetyki użytkowane w środowiskach agresywnych wykonywane są ze stali nierdzewnej. Ponadstadardowe wyposażenie drzwi do stacji TRAFO to awaryjne zamknięcie skrzydeł na kłódkę wykonane z płaskownika stalowego, czujniki otwarcia drzwi, automatyczne włączniki oświetlenia wewnętrznego pomieszczeń trafostacji, ograniczniki otwarcia skrzydeł i blokady zamknięcia oraz wkładki z jednakowym kodowaniem kluczy lub systemem Master key.
drzwi ochronne RTG
_______________________________
drzwi do serwerowni
_______________________________
drzwi do TRAFO
_______________________________
drzwi do magazynów broni
_______________________________
drzwi do kancelarii tajnych
_______________________________
drzwi do archiwów depozytowych
_______________________________
drzwi do skarbców